Tým LK Pecka

Zuzana Dvořáková Baksová

Jsem milující máma dvou dcer. Jsem žena, kterou celým srdcem přitahuje příroda a zvířata. Jsem kreativní člověk, který dokáže to vše spojit a užívat si s dětmi radost při tvoření venku z darů přírody, při dobrodružstvích v lese nebo jen při pozorování jejich hry. Jsem vystudovaná sociální pedagožka a pedagožka volného času se zaměřením na dramatickou výchovu.

V hlavě se mi stále rodí nové projekty a dokážu je s pomocí přátel a podporou komunity realizovat. Proto jsem jednou z iniciátorek vzniku Pecky. Tvořím a rozvíjím láskyplný svobodný prostor pro naše děti v krásném prostředí Babince. Jsem ta, co Pecku koordinuje a opečovává.

Radka Svobodová

Ahoj, jmenuji se Radka, jsem máma dvou kluků a manželka, která miluje legraci a dobrou náladu. Potvrzují dva z mých dvou synů. 

😁

 Baví mě věnovat se dětem, povídat si s nimi , vytvářet veselou náladu a být součástí jejich světa.. Pozorovat děti zažívat dětství, které jsem zažila i já, kdy jsme běhali po lese, vařili z bláta a hráli rybičky, rybičky, rybáři jedou s partou kamarádů a být toho součástí jako jejich průvodce, je velmi obohacující. 

Barbora Perutková

Jsem holka z vesnice s optimistickým pohledem na svět. Za svoji lásku k přírodě a dětem vděčím hlavně skautu, kam patřím už od svých 7 let. Obdivuji, kolik zážitků, dobrodružství a emocí můžu zažít jenom díky přírodě a tento pohled chci sdílet se všemi kolem sebe. Jak pracovat s dětmi jsem se naučila díky skautu a kurzům, které jsem v rámci Junáka absolvovala. Děti jsou mi příkladem v tom, jak dokážou bez předsudků přemýšlet, tvořit a objevovat svět. Chci pro ně vytvářet bezpečné prostředí, ve kterém budou mít příležitost překonávat své hranice.

Magdaléna Víchová

Moje hlava je plná snů. Jsem holka, co je otevřená novým výzvám. Mám ráda poznávání nových možností, co život přináší a ráda cestu za poznáním pomáhám odkrývat i mým malým kamarádům, kteří mě stále dotují svoji radostí a jsou mi inspirací.

Momentálně studuji sociální pedagogiku a volný čas v Brně. Vyrostla jsem ve skautů, co mi dal základy, které ráda posdílím dalším generacím. 

P.S.:  Zbožňuju pohádky, protože kromě toho, že jsou prostě skvělé přinášejí hodně moudrosti.

Alice Grünová

Jsem šťastná, že mohu být součástí kolektivu, který se v Pecce vytvořil. Hledala jsem místo, které si přeji i pro své děti. Prostředí, kde jsou lesy, rybníky, potok, ale hlavně lidé s otevřeným srdcem a otevření všem možnostem. Je pro mě důležité být s dětmi rovnocenným parťákem. Baví mě, když mohu dětem naslouchat, protože se vždy něco důležitého naučím. Děti i my tady máme možnost poznávat sami sebe a líbí se mi, že tato metoda lesního vzdělávání, kterou jsem měla možnost zažít ve třech lesních školkách, mi otevřela mnoho dalších dveří k sebevzdělávání. Mám radost, že mohu být průvodcem v dospívání, ale radost je ještě větší, když vidím, že mají možnost být dětmi, protože věřím, že spokojené dětství je základem celého života.

Petra Kobzová

Jsem maminka tří synů, kteří mě doprovází na cestě životem. Nenapravitelná optimistka. Šťastná za vše, co se kolem mě děje. Svět se prostě točí. Obdivuji přírodu v každé roční době a cítím v ní nepopsatelnou svobodu. Miluji všechny příběhy a dětská vyprávění. Ráda dětem naslouchám a zůstávám v úžasu, co vše vymyslí. Mou velkou vášní je sauna a saunování. Noření do ledové vody je pro mě stále velká výzva. V lesoškolkovém prostředí se pohybuji čtyři roky a snažím se stále vzdělávat. Nejvíce mě inspiruje a vystihuje svobodná hra.

„Ve hře dítě vždy překračuje svůj věk, překračuje své běžné chování. Ve hře se dítě chová, jako by samo sebe o hlavu přerostlo“ – Lev Vygotskij

Marta Dvořáčková

Je škoda prožít život jen na povrchu. A proto jsem ráda, že jsem maminka pěti energických dětí. Svůj život jsem od dětství žila v dobrodružství přírody. Tedy nejen svým dětem toužím předat lásku k přírodě, pohybu i hudbě v ní.  Hudba a pohyb, zvláště v přírodě, jsou krásným způsobem, jak se s dětmi sblížit, uvolnit se, zasmát se a najít společný dech. Proto jsem také vykročila touto cestou při práci s dětmi a ujala se Hudebníčku v LK Pecka. Pro svou práci jsem vystudovala aplikovanou tělesnou výchovu a své hudební vzdělání dovršila absolutoriem ve hře na violoncello.

Zuzana Matějů

Starost o děti byla pro mě, jako nejstarší dítě v rodině, odjakživa samozřejmostí. Všechny tyto rodinné zkušenosti se mi moc hodily po Gymnáziu, kdy jsem rok pracovala v Německu jako chůva. Po návratu domů jsme sice začala pracovat v úplně jiné oblasti, ale každé prázdniny jsem si dělala radost organizováním  rodinných letních táborů. Mým největším štěstím je má rodina.S manželem si díky našim třem dětem užíváme jejich úžasný pohled na svět, přírodu, vesmír…a nebo taky házení kamínků do vody, skákání do kaluží, kotrmelce na trampolíně, hlasité zpívání v autě, večerní pohádky…

Už se moc těším na to, co všechno si užijeme v Pecce.