Tým LK Pecka

Zuzana Dvořáková Baksová

Jsem milující máma dvou dcer. Jsem žena, kterou celým srdcem přitahuje příroda a zvířata. Jsem kreativní člověk, který dokáže to vše spojit a užívat si s dětmi radost při tvoření venku z darů přírody, při dobrodružstvích v lese nebo jen při pozorování jejich hry. Jsem vystudovaná sociální pedagožka a pedagožka volného času se zaměřením na dramatickou výchovu. Být průvodcem v lesním klubu je pro mě skvělé naplnění. Proto jsem jednou z iniciátorek vzniku Pecky. Chci vytvořit láskyplný svobodný prostor pro naše děti v krásném prostředí Babince.

Barbora Perutková

Jsem holka z vesnice s optimistickým pohledem na svět. Za svoji lásku k přírodě a dětem vděčím hlavně skautu, kam patřím už od svých 7 let. Obdivuji, kolik zážitků, dobrodružství a emocí můžu zažít jenom díky přírodě a tento pohled chci sdílet se všemi kolem sebe. Jak pracovat s dětmi jsem se naučila díky skautu a kurzům, které jsem v rámci Junáka absolvovala. Děti jsou mi příkladem v tom, jak dokážou bez předsudků přemýšlet, tvořit a objevovat svět. Chci pro ně vytvářet bezpečné prostředí, ve kterém budou mít příležitost překonávat své hranice.

Petra Kobzová

Jsem maminka tří synů, kteří mě doprovází na cestě životem. Nenapravitelná optimistka. Šťastná za vše, co se kolem mě děje. Svět se prostě točí. Obdivuji přírodu v každé roční době a cítím v ní nepopsatelnou svobodu. Miluji všechny příběhy a dětská vyprávění. Ráda dětem naslouchám a zůstávám v úžasu, co vše vymyslí. Mou velkou vášní je sauna a saunování. Noření do ledové vody je pro mě stále velká výzva. V lesoškolkovém prostředí se pohybuji tři roky a snažím se stále vzdělávat. Nejvíce mě inspiruje a vystihuje svobodná hra.

„Ve hře dítě vždy překračuje svůj věk, překračuje své běžné chování. Ve hře se dítě chová, jako by samo sebe o hlavu přerostlo“ – Lev Vygotskij

Vendula Pazderová

Jsem vystudovaný předškolní a mimoškolní pedagog.  Již během let studia jsem hlídala děti rodinám (od 3 měsíců do 6let) a pomáhala na táborech pro rodiny. Jako dobrovolník jsem se věnovala také několika dětem s autismem a spolupracovala v Salesiánském středisku v Brně-Žabovreskách v „miniškoličce“. Vždy mě zajímaly alternativní směry, díky nimž jsem se dostala do Lesní mateřské školy v Třebíči a také sem do lesního klubu. Mým zájmem je také respektující výchova, v níž se snažím neustále vzdělávat. Nejradši s dětmi zpívám a hraji na kytaru i další nástroje. Moc se těším jaká společná dobrodružství nás s dětmi čekají.