Tým LK Pecka

Zuzana Dvořáková Baksová

Jsem milující máma dvou dcer. Jsem žena, kterou celým srdcem přitahuje příroda a zvířata. Jsem kreativní člověk, který dokáže to vše spojit a užívat si s dětmi radost při tvoření venku z darů přírody, při dobrodružstvích v lese nebo jen při pozorování jejich hry. Jsem vystudovaná sociální pedagožka a pedagožka volného času se zaměřením na dramatickou výchovu.

V hlavě se mi stále rodí nové projekty a dokážu je s pomocí přátel a podporou komunity realizovat. Proto jsem jednou z iniciátorek vzniku Pecky. Tvořím a rozvíjím láskyplný svobodný prostor pro naše děti v krásném prostředí Babince. Jsem ta, co Pecku koordinuje a opečovává.

Radka Svobodová

Ahoj, jmenuji se Radka, jsem máma dvou kluků, která miluje legraci a dobrou náladu. Potvrzují dva z mých dvou synů. 

😁

 Baví mě věnovat se dětem, povídat si s nimi , vytvářet veselou náladu a být součástí jejich světa.. Pozorovat děti, zažívat dětství, které jsem zažila i já, kdy jsme běhali po lese, vařili z bláta a hráli rybičky, rybičky, rybáři jedou s partou kamarádů a být toho součástí jako jejich průvodce, je velmi obohacující. 

Vendula Kotlářová

Celý svůj život jsem obklopena dětmi a vidím, že v přírodě mi čas s nimi dává velký smysl. Po studiu učitelství 1.stupně s angličtinou a praxi jsem se stala postupně maminkou čtyř dětí. Byla jsem v Tišnově lektorkou angličtiny ZuZu a vyzkoušela jsem si tak i na svých dětech, jak velký smysl má vést děti k angličtině už ve školkovém věku. Proto se ve školce zaměřuji na prožívání angličtiny v písničkách, pohybu a dramatizaci. A k tomu když se k tomu ještě přidá prostředí přírody a přátelství, tak to je podle mě úplně kouzelný nástroj, jak společně zažívat uvolněnou radost.. nejen z učení.

Magdaléna Víchová

Moje hlava je plná snů. Jsem holka, co je otevřená novým výzvám. Mám ráda poznávání nových možností, co život přináší a ráda cestu za poznáním pomáhám odkrývat i mým malým kamarádům, kteří mě stále dotují svoji radostí a jsou mi inspirací.

Momentálně studuji sociální pedagogiku a volný čas v Brně. Vyrostla jsem ve skautů, jenž mi dal základy, které ráda posdílím dalším generacím. 

P.S.:  Zbožňuju pohádky, protože kromě toho, že jsou prostě skvělé přinášejí hodně moudrosti.

Jana Prušová

Celý život se učím něco nového. Teď třeba se snažím učit být průvodkyně vašich (i svých) dětí nejen v Pecce, ale i na cestě životem. Nechodím s hlavou v oblacích, spíš stojím nohama na zemi, ale žiju s velikou vděčností a pokorou za všechno, co mám. Vystudovala jsem předškolní a speciální pedagogiku, ale nejvíc jsem se naučila se svými dětmi ve „škole života“:) 

Jsem moc ráda za přátelství a zážitky, které díky všem v Pecce můžu prožívat. 😉

Petra Kobzová

Jsem maminka tří synů, kteří mě doprovází na cestě životem. Nenapravitelná optimistka. Šťastná za vše, co se kolem mě děje. Svět se prostě točí. Obdivuji přírodu v každé roční době a cítím v ní nepopsatelnou svobodu. Miluji všechny příběhy a dětská vyprávění. Ráda dětem naslouchám a zůstávám v úžasu, co vše vymyslí. Mou velkou vášní je sauna a saunování. Noření do ledové vody je pro mě stále velká výzva. V lesoškolkovém prostředí se pohybuji pět let a snažím se stále vzdělávat. Nejvíce mě inspiruje a vystihuje svobodná hra.

„Ve hře dítě vždy překračuje svůj věk, překračuje své běžné chování. Ve hře se dítě chová, jako by samo sebe o hlavu přerostlo“ – Lev Vygotskij

Marta Dvořáčková

Je škoda prožít život jen na povrchu. A proto jsem ráda, že jsem maminka pěti energických dětí. Svůj život jsem od dětství žila v dobrodružství přírody. Tedy nejen svým dětem toužím předat lásku k přírodě, pohybu i hudbě v ní.  Hudba a pohyb, zvláště v přírodě, jsou krásným způsobem, jak se s dětmi sblížit, uvolnit se, zasmát se a najít společný dech. Proto jsem také vykročila touto cestou při práci s dětmi a ujala se Hudebníčku v LK Pecka. Pro svou práci jsem vystudovala aplikovanou tělesnou výchovu a své hudební vzdělání dovršila absolutoriem ve hře na violoncello.